kopiika.com.ua

То що ж буде з пенсією за нової влади?

Переглядів: 61Коментарі: 0

Представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що потрібно ввести в Україні приватне пенсійне страхування, на додачу до державного. Оскільки це створить конкуренцію й позитивно вплине на державу. Про це він зазначив в інтерв'ю журналісту «24 каналу» Антону Голобородьку.

За словами Стефанчука, на систему адміністрування витрачаються величезні кошти, що вже демонструє свою неефективність. Тому для початку варто переглянути систему адміністрування системи та запровадити альтернативу у вигляді приватного пенсійного страхування для осіб, які самі хочуть собі відкласти на пенсію. Але друге має включати чіткі правила для страхових компаній, які будуть цим займатися: щоб це не були компанії-«одноденки», – заявив представник Зеленського.
Він зазначив, що вони на будь-якому рівні хочуть провести диверсифікацію – тобто поряд з державним запустити приватне.
Стефанчук розповів, що питання пенсійного забезпечення вони будуть піднімати у Верховній Раді, тому що з цим повинні працювати професіонали, які скажуть плюси і мінуси цієї системи, перспективи для України тощо. І вже тоді вибудувати систему.
«Ми хочемо перевести державу на приватний сервіс. Наприклад, медицина чи освіта повинні бути як державними, так і приватними. Адже тільки коли ми створимо рівні умови для держави та суспільства, почнеться конкуренція, яка породить вищу якість. А якщо ми ще й відкриємо в багатьох сферах можливість для входу закордонних інвестицій, то й українські почнуть покращуватися», – підсумував він.
Нагадаємо, що Президент Зеленський у своїй передвиборній програмі обіцяв перехід на страхову медицину і введення обов'язкового безкоштовного щорічного медогляду. Крім того, у передвиборній програмі кандидата прописаний перехід від солідарної пенсійної системи до накопичувальної, яка довгі роки відкладалася.
Що ж означає накопичувальна система? Накопичувальна система передбачає щомісячні обов’язкові відрахування із заробітної плати працівника (від 2% до 7% від зарплати, поступове щорічне зростання) до обраного учасником сертифікованого недержавного пенсійного фонду (НПФ) та/або накопичувального фонду. Кошти потрапляють на персональні рахунки громадян, де вони обліковуються, інвестуються, генерують дохід та збільшують розмір майбутніх пенсійних витрат.
Правда, що буде з тими, хто вже на пенсії й не має пари десятків років на те, щоб відкладати із зарплати, нова влада не пояснює.