kopiika.com.ua

Точний і швидкий аналіз – врятовані життя

Переглядів: 184Коментарі: 0

Безпомилкове проведення розгорнутого аналізу крові може стати рятувальним кругом для багатьох людських життів. Тепер це стає можливим – за допомогою нового обладнання, яке 26 листопада презентували спеціалісти клінічно-діагностичної лабораторії Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру. Це автоматичний гематологічний аналізатор крові ABX Micros ES 60 (виробник – «HORIBA ABX», Франція). Обладнання, вартість якого становить більше 200 тис. грн, було придбано завдяки співфінансуванню німецькою благодійною організацією «Хоф-Шлютер» (керівник – Петер Новотні) та приватними підприємцями Білої Церкви. 

Мешканці Білоцерківщини можуть швидко отримати результати, не втрачаючи безцінних годин на поїздки до обласного центру, та й, що важливо, суттєво зекономлять кошти. Головне, що точність результатів та час можуть стати рятівними для пацієнтів. 

Як зазначив директор комунального медичного закладу «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» Ярослав Колесник, гематологічний аналізатор дає змогу своєчасно і якісно робити точний аналіз крові за 18 показниками та отримувати за годину 60 результатів аналізів. Це значно спрощує роботу працівникам лабораторії. Крім того, апарат дає змогу визначити, як саме лікувальні процедури, зокрема хіміотерапія, опромінення, впливають на хворого. А це допомагає запобігти ускладненням хвороби.

Під час огляду нового обладнання заступник міського голови Інна Новогребельська наголосила, що цей медичний заклад потребував саме такого апарата. Тож гематологічний аналізатор крові допоможе тим десяткам хворих, які звертаються – в тому числі й до неї, як до голови робочої групи з питань надання матеріальної допомоги за програмою  «Турбота», – для вирішення питань надання допомоги в лікуванні онкозахворювань.

Представники міста, керівник онкодиспансеру висловили надзвичайну вдячність за придбання такого необхідного апарата німецькій благодійній організації «Хоф-Шлютер», директорові Міжнародного благодійного фонду «Друзі – дітям Чорнобиля» Миколі Дашкевичу, а також меценатам та підприємцям Білої Церкви. 

Головний лікар КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» Ярослав Колеснік ознайомив присутніх із роботою обладнання, а також акцентував, що для пацієнтів, які стоять на обліку в онкодиспансері, діагностика проводиться безплатно. 

У свою чергу, депутат міської ради Микола Дашкевич наголосив, що співпрацю з давніми друзями міста Біла Церква, німецькими партнерами, у цьому ключі буде продовжено. 

Запрошені на презентацію медичного обладнання приватні підприємці та спонсори мали змогу особисто переконатися, що їхня підтримка важлива для пацієнтів міста й прилеглих районів і кошти були направлені на придбання дуже потрібного для пацієнтів медичного обладнання.

Наталія Вереснева