kopiika.com.ua

Толока на пляжі

Переглядів: 113Коментарі: 0

Дружня атмосфера, активна праця та суспільна користь – лише позитивні результати від спільного прибирання, яке відбулося минулої суботи на Острові Дитинства.


Хоча ранок був туманним та доволі прохолодним, але робота була точно гарячою! Серед учасників толоки – активні та енергійні працівники департаменту житлово-комунального господарства, служб та установ Білоцерківського міськвиконкому, представники громадських об’єднань Білої Церкви, пересічні мешканці міста різного віку - адже участь брали батьки разом зі своїми дітками, а дехто прихопив для настрою й веселих хвостатих друзів.


Результат дійсно порадував усіх: розчищена ще одна ділянка острова, де заплановано розмістити пляжну зону та зону відпочинку. За словами керівника управління благоустрою та екології департаменту житлово-комунального господарства БМР Альони Колотницької, роботи на Острові продовжуються системно: «Нещодавно було прийнято проект громадського бюджету щодо закладки скверу на цій території – роботи вже активно розпочато. Сьогодні ми розчищаємо зону пляжу (згідно з ескізним проектом), берегову лінію. Сподіваємося, що тут буде чистий пісочок і багато відпочивальників, які не смітитимуть!»


Громадська активістка Анна Федченко (ГО «Фонд громади Білоцерківщини») розповіла, що вона з дитинства бере участь у різноманітних толоках на благо міста, часто сама їх ініціювала й ось тепер із задоволенням приєдналася до учасників толоки: «Сподіваюся, що тут буде «кемп» (від англ. «camp» - «табір» - авт.) і мої друзі, у тому числі з-за кордону, зможуть приїжджати й залишатися тут на кілька днів, милуватися красивими видами річки Рось та міста. Хочу, щоб згодом тут була супертуристична місцина. Я в це вірю!»


Багато з тих, хто відвідує зараз цю територію – бігуни, велосипедисти, відпочивальники, туристи, – говорять про те, що Острів Дитинства наразі дуже змінився: почистився від чагарників, старого лісу, вималювалися його основні обриси зеленої зони; почищений та оформлений водний канал. Це – чудовий результат спільних дій професіоналів житлово-комунального господарства та відповідальних жителів Білої Церкви, які вкладають свої зусилля в наведення ладу та порядку на територіях міста. 

 

Учасниця толоки Катерина Гармаш, керівник Центру еколого-натуралістичної творчості, зауважила, що з часом на Острові зміниться зона озеленення: «Це закономірно, адже окремі дерева – на піку дорослого віку, хворі, висаджені півстоліття тому… Приємно, що тут ростуть уже й молоді саджанці, які згодом прикрашатимуть цю територію зеленої зони. І це важливо, адже (згадаємо для порівняння) одне дерево забирає за рік 30 тонн CO2, а людина за рік продукує 10 тонн... Сподіваюсь, що ця місцина стане туристичною й тут діятимуть різні локації протягом року – це дозвілля для сімей, гостей міста. Тож продовжуємо робити Білу Церкву більш екологічною».


До речі, цього ж дня на території нещодавно закладеного скверу висадили тую… і вже сфотографували та занесли її до електронного реєстру дерев «SMART GREEN БЦ». А юна натуралістка Марія, семикласниця школи №16, взяла участь у посадці красивого деревця й пообіцяла його
доглядати.