kopiika.com.ua

Тріатлон у Білій Церкві – трамплін до «європейської молодіжки»

Переглядів: 54Коментарі: 0

Спортсмени з різних куточків України змогли гідно себе проявити під час змагань у неділю, 14 липня, – на відкритому чемпіонаті України та Кубку міста Біла Церква з тріатлону.

У цих змаганнях уже всьоме в Білій Церкві беруть участь як аматори, так і професіонали, переможці змагань європейського та світового рівнів. Але всі вони мають подолати однакові за довжиною та складністю траси. 
Організаторами змагань виступили Міністерство молоді та спорту України, Федерація тріатлону України, управління з питань молоді та спорту БМР, Білоцерківський спортклуб «Арсенал». За підтримки партнерів.
Спортсмени різних вікових категорій (від 18 років до 60+) спочатку долають водну трасу (плавання – на дистанції 750 м), потім мають проїхати велосипедом (велогонка – 20 км), наостанок треба пробігти 5 км до фінішу. Завершення гонки – в історичному центрі міста, біля БРУМу.
Цього року учасників максимальна кількість за всі роки – близько 250.  До Білої Церкви приїхали спортсмени з різних областей України, зокрема з Київської, Львівської, Житомирської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Черкаської, Донецької, а також із міст Києва, Білої Церкви та інших. 
Віце-президент Федерації України з тріатлону – Юрій Горобець. Генеральний спонсор – «Білоцерківська меблева фабрика». Щодо запитання, чому щороку збільшується кількість учасників, пан Юрій жартома наголосив, що «ніхто не хоче помирати молодим, хоче тренуватися – і вести здоровий спосіб життя до самої глибокої старості! Наступні змагання, які ми організовуємо, – це крос, запланований на початок вересня цього року; проводитиметься в парку «Олександрія». 
Для проведення змагань у Білій Церкві є водойма, упорядковані велосипедна та бігова траси. У свою чергу, на цьому також закцентував увагу старший тренер збірної команди України з тріатлону Едуард Панарін: «Змагання охоплюють велику кількість любителів. Але особливий інтерес – для збірних команд: тут відбувається чемпіонат України серед молоді, який стає етапом підготовки молоді до чемпіонату Європи… Ми раді, що є велика зацікавленість білоцерківських організаторів у розвитку тріатлону».
Приємно відзначити, що зусиллями відповідних управлінь та служб – на краще змінюються умови проведення змагань такого високого рівня. Зокрема, і вболівальники, й учасники змагань відзначають, що на території Центрального пляжу стало комфортніше й більш цивілізовано: чистий пляж із світлим піском, облаштовані тротуари з новими лавочками для відпочинку. 
 «Чудова траса в Білій Церкві, і радує, що вона з року в рік покращується. Приємно здивувала набережна, зона відпочинку! Спасибі тим, хто прикрашає Білу Церкву, робить її красивою. 
Спортсменам сьогодні допомагає й те, що немає сильної спеки. Але головне – це люди, які нас, спортсменів, підтримують. Біла Церква завжди душевно та гостинно приймає в себе спортивні змагання!» – не стримуючи емоцій, радісно вигукує після вдалого фінішу Наталія Мацупко, одна з призерок тріатлону (посіла перше місце у своїй віковій категорії).
У такому виді програми, як «Естафета», кращі визначилися таким чином:
1 місце – збірна команда «Арсенал» (00:57:08), 
2 місце – збірна команда «Ельбрус» (01:01:13), 
3 місце – збірна команда «Аеростар» (результат – 01:01:56).
У категорії «Еліт» серед жінок до трійки кращих увійшли:
1 місце – Софія Прийма (01:01:54), м. Львів,
2-ге – Маргарита Крилова (01:02:36),
3-тє – Анна Абдулова (01:03:27).
Серед чоловіків:
1 місце – Єгор Мартиненко (00:53:31), м. Житомир.
2-ге – Сергій Курочкін (00:54:06),
3-тє – Олексій Астаф’єв (00:55:11).
У нагородженні взяли участь народний депутат України Хвича Мепарішвілі; начальник управління з питань молоді та спорту БМР Інна Паливода; президент СК «Арсенал», віце-президент Федерації України з тріатлону Юрій Горобець; головний суддя змагань Віктор Недибалюк; старший тренер збірної команди України з тріатлону Едуард Панарін. 
Усі переможці змагань були нагороджені медалями та грамотами, а абсолютні переможці отримали також почесні кубки
 Білої Церкви.
Наталія Вереснева