kopiika.com.ua

«Тут працюють – за покликом серця!»

Переглядів: 1345Коментарі: 0

…Коли ми бачимо телевізійні проекти про тих, хто не може викарабкатися в  нормальне життя та стає безхатченком, або читаємо співчутливі статті про виживання старих і немічних у складних умовах країни, то в багатьох із нас серце завмирає від жалю та неможливості зробити щось таке, що кардинально змінило б ситуацію. 

Інколи та сама бюрократична система просто не в змозі в таких економічних умовах допомогти матеріально найбільш незахищеним прошаркам населення. 

Тим більш приємно, коли в нашому регіоні робиться щось по-справжньому цінне та хороше – особливо якщо це відбувається в рідному місті. Тому відкриття Білоцерківського територіального центру соціального обслуговування викликає почуття надії на краще.

Під час урочистого відкриття терцентру в Білій Церкві 20 липня куратор соціальної сфери міста, заступник білоцерківського міського голови Інна Новогребельська у своєму вітальному слові підкреслила, що за останні кілька місяців цей напрям роботи був для багатьох – найважливішим. Зокрема, вона висловила вдячність за підтримку цього проекту депутатському корпусу, спонсорам, меценатам, а також будівельникам, які докладали значних зусиль, аби вкластися в строки здачі цього соціально значимого для міста об’єкта: «За ініціативи міського голови та підтримки депутатів у Центрі створені умови для відпочинку й різнобічної діяльності більш ніж для 2 тисяч осіб – і ми будемо працювати, щоб збільшити кількість клієнтів! Якщо ж говорити про працівників, то вони працюють тут за покликом серця, щодня зростаючи професійно». 

Керівник будівельного підприємства Іван Павленко, отримуючи почесну грамоту за якісно і в короткий термін (за два місяці) зроблений капітальний ремонт приміщення терцентру, зауважив, що для нього було почесно співпрацювати в такій благородній справі, хоча й дуже відповідально: «Ми – будівельники, тому закономірно, що ми створюємо, а не руйнуємо».

Зазначимо, що кошти на проведення відновлювальних робіт було виділено з міського 

бюджету: загальна вартість робіт - 3,5 млн за 2017-18 роки.

Були також висловлені гарячі слова вдячності від влади міста за підтримку у створенні матеріальної бази терцентру спонсорам та меценатам, зокрема організації «Хоф Шлюгер» 

(м. Люненбург, Німеччина) в особі Петра Новотного – за довголітної співпрацю та сприяння, голові МБФ «Друзі – дітям Чорнобиля» Миколі Дашкевичу, депутатові  Білоцерківської міськради.

Цього дня святковий настрій та натхнення були в кожному з цих світлих приміщень із сучасним обладнанням. Після офіційного відкриття до кабінетів, комфортних і  затишних приміщень, спортивних і тренінгових залів по кілька разів зазирали та роздивлялися гості святкового відкриття (а це й жителі міста різного віку, представники громадськості, депутатського корпусу, працівники служб та відділів Білоцерківської міської ради). 

Як зауважили працівники теперішнього сучасного територіального центру соцпослуг (директор – Вікторія Матусевич), діяльність у  цьому ключі – робота із соціально незахищеними прошарками населення, з людьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, – проводилася в Білій Церкві ще з 1988 року. Чудово, що ті приміщення, які раніше використовувалися, але з часом уже не витримували технічних та санітарних норм (та й морально застарілі), наразі змінило оновлене після капремонту приміщення за адресою вул. Шевченка, 69.

Отже, центр надання соціальних послуг населенню вже відкрито (вхід до будівлі зручніший від в і відтепер він працює в режимі – з 8:30 до 17:00 (вихідні – субота, неділя). Серед завдань центру – надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, учасникам АТО; створення єдиної інформаційної бази; забезпечення психологічної підтримки; залучення волонтерів тощо.

У терцентрі є різні відділення, і зручно, що всі вони зосереджені в одному приміщенні. Скажімо, у відділенні денного перебування фахівці надають різноманітні послуги – це  лікувальна фізкультура, заняття в спортивній та тренажерній залі, «скандинавська ходьба», заняття з декоративно-прикладного мистецтва «Золоті ручки», театральне мистецтво, хоровий спів, англійська мова, заняття «Мій друг – комп’ютер », основи медицини та здорового способу життя. Тут  також можна отримати послуги юриста, психолога, швачки, перукаря тощо. Є й приміщення для надання бібліотечних послуг, кабінети для розмов із психологом, інструктора з трудової адаптації й інші. 

Під час реконструкції та ремонту створені спеціальні душові й туалетні кімнати – для зручності користування в тому числі людям з обмежени-

ми фізичними можливостями.

Спеціалісти приходитимуть до Центру та надаватимуть на місці послуги клієнтам. Варто врахувати, що до перукаря або швачки, наприклад, записуватися треба заздалегідь. І щодо оплати цих послуг: якщо людина перебуває в територіальному центрі на платній основі, то, скажімо, послуга швачки коштує 9 грн, а послуга перукаря – 7  грн. Такі суми не так уже й будуть бити по кишені, чи не правда?

У штаті цієї організації багато соціальних працівників (вони ходять по квартирах та обслуговують людей, які не можуть пересуватися по місту), тому чисельність працюючих – близько 70 осіб. Це, у принципі, обґрунтована цифра, якщо врахувати, що Центр розрахований обслуговувати все населення (!) Білої Церкви. Наприклад, за словами працівників, на обліку у відділенні денного перебування стоїть близько 700 осіб, і за місяць практично кожен обслуговується й отримує свою долю турботи, уваги, медичної, практичної та душевної підтримки й допомоги. 

Крім того, тут працюватиме відділення для надання адресної натуральної та грошової допомоги, а також – відділення для роботи з бездомними особами.

Територіальний центр має свою машину.  Тому людина, якій, наприклад, через фізичні вади важко пересуватися по місту, після реєстрації зможе подати заявку на те, щоб за нею приїхав автомобіль і довіз її до територіального центру. Тоді вона вже зможе тут обслуговуватися в перукаря, займатися спортивною ходьбою чи англійською, а можливо, співати та спілкуватися з 

однодумцями.

Для перебування в Центрі необхідно зібрати пакет документів:  письмову заяву, реє-страційний номер облікової карти платника податків, паспорт, довідку про встановлення групи інвалідності (яку надає МСЕК), пенсійне посвідчення, інвалідність дітей (за наявності), довідку про склад родини або зареєстрованих у житлових приміщеннях (у будинку) осіб.

Отже, якщо хтось захоче отримувати недорогі, але при цьому якісні послуги соціально-побутового обслуговування, мати повноцінне й цікаве життя та діяльність у  рамках Центру, варто прийти до управління соціального захисту, де приймуть документи та зможуть грамотно надати 

консультацію. 

Наталія Вереснева