kopiika.com.ua

У Білоцерківському клубі «Пілот» – чемпіони світу з літакового спорту

Переглядів: 117Коментарі: 0

Спортсмени,  які останні кілька місяців на аеродромі «Біла Церква» надзвичайно активно тренувалися в Білоцерківському клубі «Пілот», перемогли на чемпіонаті світу з вищого пілотажу – у командному та в абсолютному заліку. Змагання такого типу проводяться раз на п’ять років. 

Ось і цього року, із 7 до 13 липня, у місті Бржецлав (Чехія) проходив чемпіонат WIAC2019 (WORLD INTERMEDIATE AEROBATIC CHAMPIONSHIP). За престижний Кубок боролися 26 спортсменів із шести країн світу, але першість виборола саме Україна, обійшовши Чехію, Великобританію, Австрію, Угорщину, Польщу. 
 
Національну збірну України на цих міжнародних змаганнях представляли три пілоти – Ігор Чернов, Тимур Фаткулін та Дмитро Погребицький (на літаку Extra EA330 XL). 
 
Як було відзначено на сайті bcavia.com, за час підготовки під керівництвом досвідчених тренерів – майстрів спорту з льотної акробатики Тамари Довгаленко, Галини Супруненко, Валерія Наливайка – пілоти наполегливо відпрацьовували кожен елемент, щоб гідно представити Україну на світовому рівні. Тож величезні старання спортсменів та довгі часи тренувань не пройшли даремно:  українці отримали «золото».
 
Зокрема, Ігор Чернов став абсолютним чемпіоном світу зі спортивної авіації за програмою «Інтермедіа», показавши найкращий результат у трьох вправах. Солодких хвилин слави собі та шанувальникам додав пілот Тимур Фаткулін, який став кращим у ще одній номінації. Усього лише близько п’яти років тому киянин Тимур загорівся ідеєю підкорення небес – і почав літати. Завдяки посиленим тренуванням став найкращим у своїй номінації. 
 
Пілот Ігор Чернов неодноразово був призером міжнародних авіазмагань. А ось пілот Дмитро Погребицький, як і Тимур Фаткулін, також віднедавна бере участь у змаганнях такого високого рівня, але на сьогодні він – абсолютний чемпіон України та золотий призер світу. Як відзначили спортсмени, щоразу охоплювала гордість, коли наприкінці кожного дня змагань звучав саме Гімн України. Пишаємося!
 
25 липня пілотів-переможців, членів аероклубу «Пілот», вітали з перемогою вже в Білій Церкві. Зустріч відбулася за участю членів команди Ігоря Чернова, Тимура Фаткуліна, тренерів національної збірної, директора аероклубу «Пілот» Костянтина Брички, представників влади міста – секретаря міськради В. Кошеля та радника голови М. Антонюка. 
 
Безпосередньо біля злітної смуги та невеликого авіапарку з літаками й вертольотами відбулася урочиста прес-конференція чемпіонів України з вищого пілотажу, зустріч із шанувальниками, членами Білоцерківського аероклубу «Пілот». Прес-конференція була присвячена перемозі пілотів, які здобули «золото» та стали абсолютними чемпіонами світу з літакового спорту. Крім того, присутні обговорили декілька проблем, із якими зіштовхнулись переможці в період підготовки до міжнародних змагань.
 
Під час церемонії нагородження спортсменам вручили грамоти від Білоцерківського міськвиконкому, а також цінні подарунки – і навіть універсали про присвоєння високих козацьких військових звань.
 
Секретар Білоцерківської міськради Вадим Кошель, зокрема, відзначив, що почесно стояти поряд із чемпіонами світу, побажав спортсменам майбутніх призових місць: «Ми надзвичайно вдячні вам за те, що прославляєте наше місто!»
Керівник міжнародної ГО «Білоцерківська Січ» Андрій Дрофа, один із засновників Білоцерківського аероклубу «Пілот», із гордістю розповів про рішення надати пілотам почесні козацькі військові звання (осаул-підполковник, курінний майор), тому що вони мужньо здобували перемоги заради слави та честі тієї землі, на якій живуть.
 
Вітальні слова сказав також віце-президент Федерації авіаційних видів спорту генерал-лейтенант Іван Білас: «Зусиль було вкладено багато. Значні суми особистих коштів були витрачені пілотами для тренування. Адже лише один виліт на 20 хвилин коштує приблизно 150-200 доларів, а таких тренувальних польотів необхідно було зробити сотні! Витривалість спортсменів піддавалась неабияким випробуванням. Температура на землі була +35, у кабіні ж апарата – більше 50-ти, а комплекс фігур вищого пілотажу супроводжується перевантаженнями! Тому тим більш прикро, коли окремі персони роблять певні штучні перешкоди… Звертаємося до місцевої влади – з проханням більш активної співпраці. Ми готові працювати і з молоддю, готувати майбутніх пілотів». Він також проінформував, що Федерація оформила документи для отримання пілотами-переможцями державних нагород. 
 
Звичайно, емоціями ділилися й пілоти. Так Ігор Чернов підкреслив, що завдяки аероклубу «Пілот» отримав значний досвід польотів на «Екстрі»:  «Вдячний керівникам і технічному персоналу, адже без командної роботи не було б і нашого чемпіонства». 
У підсумках зустрічі своє бачення проблематики озвучив секретар міськради Вадим Кошель, наголосивши, що для вирішення проблемних питань треба створювати круглі столи із залученням сторін: «На жаль, спортсмени стали заручниками ситуації аеродрому, яка виникла вже давно, ще з 90-х років. Документи щодо оновлених правил польотів у зв’язку із чемпіонатом були відкликані до опрацювання. На майбутніх спільних обговореннях мають бути враховані думки всіх сторін».
Модератором прес-конференції виступив президент громадської організації «Білоцерківський аероклуб «Пілот» Володимир Присяжнюк. Підсумовуючи зустріч, він наголосив, що в Україні є льотний персонал, навчальні заклади, які випускають фахівців цієї справи та профільних спеціалістів, є підприємства й заводи, де виготовляються складові до літаків, – тож варто розвивати авіаційний спорт, здобувати визнання на теренах держави та світу: «Мешканцям навколишніх мікрорайонів ми приносимо вибачення за певні незручності, шуми під час тренувань. Але просимо зважати на відмінний результат таких тренувань!»   
 
Приємно особисто потиснути сміливцям мужню руку, висловити захоплення. А ще –зробити спільне фото поряд із воїнами-захисниками України, членами клубу «Пілот», любителями та професіоналами. Дійсно, ця перемога є знаковою для нашої країни. Приємно, що є сміливі люди, ентузіасти, які душею прикипіли до високої справи спортивної авіації в регіоні – і демонструють високі результати. 
Наталія Вереснева