kopiika.com.ua

«У танці та у співах, у прагненні до волі!»

Переглядів: 142Коментарі: 0

Саме цими творчими пориваннями, буремним неспокоєм живиться українська душа. Білоцерківці 24 серпня святкували державне свято - День незалежності України.

 Для багатьох із нас цей день означає не просто офіційне свято та чергову «вишиванку», але й великий прояв дій та сподівань української душі. 

Це продемонструвало 24 серпня  традиційне зібрання біля погруддя Тараса Шевченка: натхненність слів, гордість за своїх героїв, зовнішня урочистість – як відображення внутрішньої готовності служити національній ідеї, створювати та вибудовувати нове українське життя. Міський голова Геннадій Дикий влучно відмітив: «Воля не продається – ані за гречку, ані за цукор! Тільки вільні є успішними!»

27 років тому, 24 серпня 

1991-го, Верховна Рада України урочисто прийняла Акт проголошення України незалежною, самостійною, демократичною державою. 

За роки незалежності сила українського духу мала змогу проявити себе. Більш того, буремні часи не завершилися. Тому це – живе свято, як і українська свідомість, яка формується, викарбовується під впливом історичних та сучасних подій. 

Як знак ушанування великого поета Тараса Шевченка – під час урочистого зібрання 24 серпня було покладено квіти до підніжжя пам’ятника. Серед присутніх – депутати міської, обласної рад, а також Верховної Ради України, представники Білоцерківського міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта», а серед особливих постатей – ветеран  УПА, Почесний громадянин Білої Церкви Теодор Дячун. 

Звичайно, українська душа проявляється й у  культурних та спортивних досягненнях, і в українському танці – бойовому та, водночас, лагідному й красивому, а ще і в українській пісні, мелодійність якої відзначає весь світ. Тож українцям є чим пишатися у своїх досягненнях. 

Під час святкування все це яскраво проявилося 23 серпня, у День Державного прапора, у програмі «Українські візерунки» – з  нагоди Дня незалежності України. Дійство відбувалося в театрі імені Панаса Саксаганського. У хореографічних, вокальних номерах, у віршах та постановках артистів Київського академічного обласного музично-драматичного театру червоною ниткою домінувала думка про давність та розвиток красивих і міцних традицій – від трипільських часів до сьогодення. Дійсно, досягнення українців у різних сферах життєдіяльності відомі всьому світові: створення Пилипом Орликом першої у світі Конституції, винахід «гасової лямпи», рамкового вулика, розробка унікального  літака «Мрія» та багато інших. 

На сцені театру білоцерківський міський голова Геннадій Дикий підкреслив, що в це найбільше для України свято йому приємно привітати білоцерківців, які своїми здобутками розвивають усю державу. 

Юні білоцерківці також прагнуть успіху: у цей день було нагороджено ученицю школи №22 Анастасію Грушу, яка отримала 200 балів у ЗНО з української мови та літератури, багаторазову переможницю конкурсів з мови, у тому числі конкурсу імені Петра Яцика, стипендіатаку Президента України. Цього дня багатьох білоцерківців було нагороджено почесними грамотами міського й обласного рівнів. А також нагрудним знаком «Відзнака  міського голови» за збереження й розвиток української державності, сумлінну працю та активну громадську позицію було відзначено начальника відділення всебічного забезпечення 72 Окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців Олександра Лосєва; голову громадської організації «Рада матерів та дружин учасників АТО» Олену Лісовенко; кулеметника 72 Окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців Ярослава Перестюка; Володимира Славінського, командира 3-ї зенітної ракетної батареї 1-го зенітного ракетного дивізіону 1129-го окремого Білоцерківського зенітного ракетного полку; волонтерів Юлію Скотар та Сергія Петрашенка. 

Зі словами привітань до присутніх звернувся й народний депутат України Хвича Мепарішвілі, згадавши загиблих героїв, які й сьогодні кладуть свої життя – за мир і спокій громадян. 

Мужність і відвага, любов до своєї землі – у крові українців. Їхня мета – боронити спокій української держави, її надбання. Тому символічно, що в ці дні ми згадуємо та вшановуємо хвилиною мовчання полеглих героїв. 24 серпня від погруддя Кобзаря ходою під назвою «З вірою у майбутнє» пройшли білоцерківці до меморіального стенда біля міськвиконкому, де прозвучали слова журби та поминальної молитви й відбулося покладання квітів до фотографій загиблих земляків. Молебень провів благочинний Білоцерківського району, настоятель церкви Покрови Божої Матері УПЦ КП протоієрей Микола Гопайнич. Саме пам'ять про борців за незалежність та гідність держави – запорука досягнень і щасливого майбутнього українців.

У рамках свята в міському парку культури і відпочинку 

ім.Т. Шевченка відбулася концертно-розважальна програма «З Україною в серці». 

У центрі міста, біля БРУМу, під гучні оплески та підтримку вболівальників відбувся велосипедний заїзд – велоперегони під символічною назвою «Від новачка до олімпійця» (головний суддя змагань – голова Білоцерківської міської федерації велосипедного спорту Артем Теслер). На території міського парку відбувся також ІІІ  щорічний відкритий шаховий турнір на Кубок парку ім.Т.Шевченка. 

У ці дні на майданчику біля пам’ятника Богдану Хмельницькому навіть проводилися вуличні ігри – за допомогою великих дерев’яних вуличних шахів. За словами Віталія Кириченка, майстра спорту з шахів, головного судді змагань, у відкритій першості взяли участь 88 учасників різного віку та різної кваліфікації, серед яких наймолодший учасник  -Олександр Башевник, 2011 року народження: «Серед досвідчених учасників – майстер спорту Віктор Вовк, неодноразовий переможець всеукраїнських турнірів для людей з обмеженими можливостями, а також близько десяти учасників – кандидати в майстри спорту. Цей відкритий турнір виявився всеукраїнським, оскільки є гості з Києва, а також – з Волинської області». А найстарший учасник турніру – білоцерківець, к.м.с. Іван Єлізаров, (він 1934 року народження), який грає в шахи із семи років!

На волейбольному майданчику, неподалік від нової набережної вздовж річки Рось,  пройшов Білоцерківський відкритий міський турнір з волейболу на Кубок міського голови, присвячений Дню незалежності. Президент БМГО «Клуб любителів волейболу «Libera» Тетяна Деркач розповіла про змаганння: «Наразі проходить уже дев’ятий Білоцерківський міський турнір на Кубок міського голови. Цього разу беруть участь 12 команд (Біла Церква, Київ, Вінниця, Львів). Це турнір, який зібрав досвідчених ветеранів волейбольного спорту в номінаціях – чоловіки «60+», жінки «50+». Як правило, проводимо наші турніри двічі на рік. 

Сподіваємося, що ми продовжимо активно займатися на цьому майданчику, а також маємо надію на ще один зал у місті (задля цього неодноразово подавали інформацію, у  тому числі – на проект на Громадський  бюджет), адже, крім ветеранів, з нами прагне займатися й молодь. Тож і учасників ігор у Білій Церкві буде більше, і здорової, розвиненої 

молоді також!»

У зеленій зоні біля річки (з боку району Заріччя), по вулиці Сонячній, силами Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» проводилася низка спортивно-масових заходів: баскетбольні, футбольні змагання, «Веселі старти» та розваги для дітей, екстремально-показові виступи на велосипедах. 

У 27 державах світу в один і той же час (в Україні цей час випав на 18 годину) відбулася патріотична акція – тож і в Білій Церкві, у  парку Шевченка, прозвучав духовний гімн «Боже єдиний, великий, Ти Україну храни!».     Наталія Вереснева