kopiika.com.ua

Усе в наших з вами руках!

Переглядів: 139Коментарі: 0

Саме така думка була основною на міському форумі екотрансформації «Молодь у дії», що відбувся 25 жовтня у великому залі Білоцерківського міськвиконкому. Організаторами цього важливого заходу виступили Білоцерківське міське управління освіти і науки, Центр еколого-натуралістичної творчості БМР.


Хто, як не молодь, є відкритим до всього нового, до реформувань та змін на краще. Тому 25 жовтня значною мірою саме юні представники навчальних закладів міста були присутні на заході, який, завдяки нестандартному молодіжному підходу, розпочався... показом мод!


Одяг на моделях був змайстрований із поліетилену, пробок з-під пластикової тари, металевої фольги, обгорток та інших виробів полімерної продукції нашої сучасної цивілізації.


Директор Центру еколого-натуралістичного розвит-ку Катерина Гармаш, яка виступила й модератором заходу, передала грамоти школярам-моделям, які в такому юному віці вже активно пропагують екологічні принципи життя.


Вітаючи учасників та слухачів Еко-форуму від імені білоцерківського міського голови Геннадія Дикого, його заступник Катерина Литвиненко зауважила, що питання екології є наразі гостро актуальними: «Юні моделі наводять нас на думки про належне ставлення до навколишнього довкілля. Потрібно замислюватися над вчинками, які кожен із нас щоденно робить. Низка проектів, котрі вже діють у нас, і ті, які тільки заплановані для реалізації, допомагають формувати екологію майбутнього».


Під час заходу начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик зауважив: «Треба створювати соціальну відповідальність, виховувати суспільну свідомість до питань збереження навколишнього середовища… Наприклад, річка Рось забруднена фосфатами, які використовують самі мешканці. Багато людей залишає сміття після свого «відпочинку на природі», хоча в Білій Церкві достатньо контейнерів для сміття».


Серед виступаючих була керівник міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» Ксенія Ренчковська, яка розповіла про проект «Еко-патруль School Recycling», що вже почав функціювати з 2016 року в кількох містах України – Миколаєві, Києві, Вишневому, Кропивницькому та інших. Проект, наприклад, стосується роздільного сортування, переробки сміття. Пані Ксенія зауважила, що кожного місяця українська школа може заробляти на відходах у середньому від 600 до 7000 грн.


Керівник мобільного додатка та шкільного конкурсу «Кліматичні краплі» Кирило Томляк виступив із презентацією на тему інновацій серед поведінкових змін – для захисту довкілля. Він зауважив, що мобільний додаток допоможе фіксувати результати кроків, вчинків – і це в підсумку може стримати викиди до атмосфери парникових газів, що формує клімат планети.

ЕКОтрансформація Білої Церкви – у дії!
У ході панельних виступів про підсумки семиденного екомарафону «Будь еко разом з нами» у білоцерківських школах розповіла учениця ЗОШ №20 Марія Яковенко. Про особливості захоронення сміття, дегазації сміттєвого полігону твердих побутових відходів у місті Біла Церква розповіла професіонал
– голова правління ПрАТ «КАТП-1028» Ірина Вакурова.


Про початок роботи в місті електронного проекту «SMART GREEN БЦ», який стосується балансу зелених насаджень, нагадала керівник управління благоустрою та екології ДЖКГ Альона Колотницька.


Наприкінці заходу грамотами та подарунками були відзначені переможці семиденного екомарафону «Будь еко разом з нами». Кращими було визнано діяльність учнів школи №20, гімназії №1 та школи №21. Відзначено було також призерів марафону: за друге місце – учнів школи №12, третє місце посіли вихованці школи №3 та Білоцерківської гімназії №2. Спеціальну «перехідну» дошку «Будь еко разом з нами» було урочисто вручено Білоцерківській ЗОШ №11.


Дійсно, багато чого в екологічному захисті як міста, так і планети в цілому залежить від бажань та прагнень кожного, від поводження та дотримання правил, прийнятих суспільством. Вибір як діяти – за кожним із нас!