kopiika.com.ua

«Вартові Чистоти» відтепер у Білій Церкві

Переглядів: 122Коментарі: 0

 «…Хочеться, щоб у людства було чисте майбутнє!»

 
Якщо розбиратися, що означає «чистота», то розумієш, що це не просто заметені під’їзди, випрана білизна та вимита підлога у квартирі… Адже це ще й чистота наших душ, чи не так? Надзвичайно приємно, як щиро ми вміємо реагувати на чесний заклик: «Зробимо Білу Церкву більш чистою!» А дійсно, чесний заклик – саме тому, що працювали всі, у тому числі й ті, хто активно збирав громаду, пропонуючи знайти ділянки Білої Церкви, які найбільш забруднені й при цьому на них уже багато років не звертають уваги комунальні служби… Можна сказати, «руки не доходять», чи то пак... ноги! 
Тим не менш, минулого тижня кілька білоцерківців закликали прийти на деякі дуже засмічені ділянки улюбленого міста. Вибрали локації, скликали людей – так зорганізувалися перші суботники на теренах Білої Церкви.
 
 
Воно й не дивно, що такий «челедж» спочатку очолили саме жінки. Адже жінці від природи притаманне прагнення чистоти й порядку. Тим не менш, підтримали дівчата і хлопці. Після легкого дводенного хаосу в думках та дописах у соціальних групах досить скоро громадяни змогли зорганізуватися й визначити, яку саме територію прибирати, кого кликати, який інструментарій брати… А на самому місці зранку в суботу та неділю розгубленість від бруду, сміття, папірців та шприців змінювалась на рішучість. Тим паче, що спонтанно до працюючих груп доєднався дехто з тих білоцерківців, хто був поруч: проходив, проїздив, побачив та й залишився з прибираючими.
Розповідають активісти та учасники спонтанної толоки.
Ірина Шишина:
«…У житті все починається із себе. Хочеш змінити світ,  змінюйся сам! Це – девіз мого життя. І вже давно ми з моєю меншою донькою потроху прибирали сміття, яке зустрічалося на нашому шляху. Особливо боліло за наш ліс – Голендерню, оскільки ми там постійно катаємося з нею на велосипеді. І цілу осінь у мене була мрія: зробити так, щоб там стало чистіше!
Мої друзі мені надали «посилання-челендж», як у світі свідомі люди наводять чистоту навколо себе. Я поділилася ним у декількох групах. Друзі підтримали, отже, таким чином утворилася в Білій Церкві наша група однодумців! Почали надавати фото проблемних місць... Зорганізувалися на два дні, щоб прибрати дві локації: ліс Голендерня та оглядовий майданчик (біля кругу, неподалік вулиць Київської та Осипенка). 
Особисто я була одним з організаторів і учасників прибирання оглядового майданчика. Страшно було спочатку, адже назвати це сміттєзвалищем – це нічого не сказати... Але ж там проходять люди, намагаються гратися діти!..
Приємно бачити, що свідомість у людей є. Особливо мені приємно бачити коло однодумців, які, можна сказати, живуть нашою справою. І дуже хочеться, щоб те, що ми робимо, створило в нашому місті загальну свідомість – задля чистого, прекрасного, охайного міста. Адже коли наводимо порядок навколо себе, то й автоматично наводимо лад у своєму серці, душі! Що посієш, те й пожнеш!».
Як розповідають учасники подій, на прибирання прийшло близько 20 дорослих та 8 малюків, які активно працювали весь час. Приїхали допомагати навіть люди з Києва!
 
Оксана Петрик: «…Моя історія почалася в одній із тематичних груп у Вайбері. Іра запропонувала хорошу справу, долучитися до такого – честь і радість! Раніше мій вклад у чистоту міста обмежувався тим, що я вчила своїх дітей не смітити, але чому б не піти ще далі? 
Особисто я була в групі добровольців, що прибирали в Голендерні. Хочу подякувати кожному, хто долучився: працювати пліч-о-пліч з вами було великою радістю! 
Я починала роботу від Дерев’яного мосту. Спочатку нас там було 8 осіб, а потім долучилися ще дайвер Андрій із дружиною Лєною. Ця пара самостійно очистила ділянку з протилежного боку річки й ще встигла приєднатися до нашого гурту. 
Хочеться сказати кілька слів собачникам нашого міста: будь ласка, не кидайте пластикові пляшки з водою у річку, граючись зі своїми улюбленцями, адже є багато інших розваг, які нашу річку не забруднюють. Також укотре прошу всіх білоцерківців і гостей міста: давайте цінувати й поважати матінку-природу! Не варто недооцінювати дрібниці. Ваше добре діло, хай навіть маленьке, робить світ кращим. Донесіть сміття до контейнера, порадуйте себе й наше місто чистотою та затишком!»
Ксенія Солодка:
«…Я – художник, творча особистість. Звичайно, природа – це майже найперше, на що я звертаю увагу кожного дня, із вдячністю та повагою до неї ставлюся. Я не можу писати мальовничі пейзажі, коли бачу, як найкращі місця нашого міста вкриваються сміттям. Не можу стояти осторонь! Коли з’явилася наша спільнота однодумців, я не уявляла, що зустріну таких свідомих, щирих та добрих людей. Я впевнена, що разом – ми сила, що разом ми зробимо багато гарних справ. 
Хочеться сказати всім жителям Білої Церкви: друзі, прибирання нашого міста, розуміння культури поведінки в громадських місцях і передача цього розуміння нашим дітям – це зерно, яке може посіяти кожний із Вас. Зерно, з якого виросте квітуче, охайне й красиве місто, у якому буде приємно жити й ростити наших дітей. Давайте не будемо смітити в нашому ДОМІ!»
Любов Чуприна:
«…А я – мама двох діток, яких я привчаю любити свій дім! Особисто я вважаю, що дім – це не лише житло власне. Це місто, наша країна і, загалом, уся наша маленька планета Земля! 
Так уже склалося, що так, як я, думають не всі. Загалом, ідея зробити світ чистішим уже дуже давно не дає мені спокою. І в мене ще до цих пір не було розуміння: що я одна-сама можу зробити проти цілих гір сміття навколо?! Тож, коли з’явилися однодумці – у світі, у нашому місті, – одразу стало зрозумілим, що багато чого зробити можна разом, спільно. І коли за круглим столом збираються люди з однаковими думками, – то з’являється надія змінити ситуацію на краще. Я дуже вдячна всім активістам за організацію такого круглого столу. Дякую всім і кожному, хто відізвався на наш заклик зробити Білу Церкву більш чистою!»
Ірина Гуральник:
«…Хочеться, щоб у людства було чисте майбутнє, а Земля очистилась від бруду – з нашою допомогою. Люди зараз розділилися: один смітить, лається матом, грає в азартні ігри, а інший – веде здоровий спосіб життя, цікавиться  культурою, дбає про довкілля. Радує те, що в другий табір кожного нового дня добавляються люди. І я вірю, що він таки переважить. Тоді й до європейських стандартів швидше дотягнемось!» 
За словами активістів, оскільки свідомих громадян нашого міста, на щастя, знайшлося багато, то для більшої зручності відтепер у соціальних мережах створено спільноту «Вартові Чистоти». Як висловилися самі дівчата-адміністратори групи: «Із чим ми всіх нас вітаємо!» 
Шукайте групу – саме там будуть розташовані детальніша інформація, позначені дати нових прибирань, суботників та наведення ладу  на вулицях Білої Церкви.
Наразі відомо про кілька потужних «чистих челленджів» багатьох світових зірок, авторитетних персон. А ось, наприклад, зараз українським кіберпростором несеться композиція співачки Марини Тимофійчук на підтримку соціального проекту: NAVKA – Всеукраїнський екологічний флешмоб «Я за Чисте Довкілля».
 
Приємно, що білоцерківці (знаючи та й не знаючи про такі соціальні проекти, акції тощо) приєдналися до руху за чистоту вулиць, мікрорайонів свого міста. 
Хіба такий душевний порив наших мешканців, наших білоцерківців не викликає захоплення? А те, що ми з вами здатні відізватися на такий «чистий» заклик, говорить, що ми достатньо сильні, щоб змінити на краще – самих себе, свій двір, свою вулицю, місто, країну. І це, чесно кажучи, надзвичайно надихає!

Наталія Вереснева