kopiika.com.ua

Велосипедна любов

Переглядів: 340Коментарі: 0

Серед буденності робочого тижня кожен з нетерпінням чекає п’ятничного вечора: для відпочинку, для того, щоб виспатися, погуляти  чи ввімкнути на повну потужність свої до біса приємні лінощі. 

Натомість для деяких містян Білої Церкви  п’ятниця 31 серпня стала поштовхом для традиційного, організованого та  цікавого велосипедного флеш-мобу під назвою «Критична маса!». Він відбувається задля великої мети: «популяризації здорового способу життя з акцентом на міський велосипедний рух, що відбувається на дорогах». 

Організатори «Критичної маси» з «БЦ Стандарт» мають бажання показати, що будь-яка людина, будь-якого віку, соціального статусу та посади може стати частиною цієї прецікавої події, так би мовити, долучитися до великої велосипедної любові, аби  довести до інших учасників дорожнього руху її присутність і важливість, а також своє право на безпечне пересування Білою Церквою. На жаль,  аварії, травми та навіть загибель частенько трапляються через халатне ставлення автомобілістів до велолюбителів. 

Минулої п’ятниці  близько 80-ти власників «залізних коників» прямували центральними вулицями не для того, щоби перекрити рух чи завадити автомобільному трафіку. Зовсім ні. Навпаки, велосипедисти крутили педалі за правилами, щоб будь-хто на будь-якому транспортному засобі міг знайти своє місце в дорожньому русі, не втрачаючи й хвилини свого дорогоцінного часу.

Почула від учасників флеш-мобу, що в Голландії можна «вирахувати» злочинця, звернувши увагу на те, якою рукою той відчиняє дверцята автомобіля. Жителі Білої Церкви відчиняють лівою, а  голландці, наприклад, правою, тому що дивляться, – чи не їде позаду велосипедист. У Європі давно звикли до велоучасників дорожнього руху. 

Також лунають інші коментарі з приводу того, чому люди обирають велосипед: заради  здоров’я та корисного навантаження на тіло, гарного  самопочуття та отримання гормонів щастя, зручного способу дістатися до роботи, щоденного руху для настрою, посмішки на вустах, тому що «на велосипедах не плачуть, а в автомобілях частенько навіть ридають».

Такі велоакції організатори проводять кожної останньої п’ятниці місяця. Відтак, кожен бажаючий долучитися до так званої «Критичної маси» може сміливо брати велосипед, подивитися в мережі час та місце збору – і гайда отримувати позитивні емоції, гормони щастя та право на повноцінний безпечний рух. 

На ФБ-сторінці флеш-мобу останні коментарі підбадьорюють: «Пречудово пройшла 4-та «Критична маса» у Білій Церкві! Дякуємо усім, хто долучився до класного велоруху! Зустрінемося за місяць!!!»

Анела Олексова