kopiika.com.ua

Відверта розмова з мером

Переглядів: 1289Коментарі: 0

Минулого понеділка, 17 вересня, виникла можливість поставити міському голові декілька «гарячих» запитань. Отже, про те, що цікавить наших читачів.

Музичні школи

Одне з них, про яке багато говорили в останні місяці, – конфлікт навколо реорганізації музичних шкіл. Із цього приводу пан Геннадій заявив, що мав місце не конфлікт, а радше, інсинуація конфлікту. Буцімто в комедійних концертах під міською радою брали участь усього чотири викладачі із шістдесяти чотирьох за штатом. Іншими словами, відбувалося інспіроване протистояння, що не мало нічого спільного з переважною більшістю викладацького складу й батьківської громади, адже мер неодноразово спілкувався як із працівниками культури, так і з активом музичних шкіл.  Тим паче ні про яку реорганізацію не йдеться. Ніхто не претендує на майно музичних шкіл, не планує скорочення штату працівників. Навпаки, мовляв, міркуємо доповнити штат, тому що музичні школи перетворяться на школи мистецтв – осередки  дитячого розвитку в усіх можливих напрямках. Відтак, знадобляться нові кваліфіковані кадри, нові, сучасні 

й комфортніші приміщення. 

Щодо музичної школи №2, то тамтешні  умови виховання й навчання не відповідали жодним нормам та навіть здоровому глузду. Де таке видано в ХХІ столітті, щоб дитячий заклад перебував у аварійному стані, з туалетом на вулиці, на узбіччі  популярної серед автомобілістів траси? 

Усі ці аргументи адміністрації були почуті й прийняті до уваги білоцерківськими депутатами, тому правильний позитивний процес у міській культурній сфері продовжиться в обраному напрямку.

Горбатий міст

Із цього питання Геннадій Дикий зазначив, що на знаковому для міста об’єкті вже зроблена величезна рутинна робота. Невелика затримка пов’язана з об’єктивними причинами безпекового характеру. Усім відомо, що під мостом постійно функціонують залізничні колії та дроти під високою напругою. Нещодавній тайм-аут пов’язаний з тим, що ремонтники визначалися із залізничниками щодо узгодження необхідних «вікон» у графіку залізниці, аби в потрібний час зробити все належне в безпечному режимі, не заважаючи при цьому руху поїздів під мостом. Урешті, мер пообіцяв, що до кінця поточного року всі заплановані роботи з  реконструкції Горбатого мосту мають бути завершені. 

Нові тролейбуси

Ішлося про закупівлю п’ятьох тролейбусів з низькою посадкою, що украй потрібні для належного функціонування міської транспортної системи. Мер розтлумачив: для закриття цього питання місту необхідно знайти 25 мільйонів гривень, що в даний час доволі проблематично. Відтак, вирішено купити тролейбуси в лізинг, тобто одразу внести перших п’ять мільйонів і отримати машини в користування, уже поступово сплачуючи виробнику залишки необхідної суми. 

Крім того, мер повідомив про доволі масштабні роботи з ремонту електричних тролейбусних мереж, що невдовзі дозволить міській адміністрації запустити додатковий тролейбусний маршрут із четвертого мікрорайону до центру міста.

Амбулаторії 

сімейної медицини

Геннадій Анатолійович сповістив, що наступна амбулаторія сімейної медицини відчинить свої двері в районі Рибгоспу, а в планах – оснащення  подібними закладами всіх міських районів Білої Церкви. Мер розповів, що на такі амбулаторії припадає близько 80 відсотків лікувальних потреб і запитів білоцерківців, тож подібна мережа є вкрай потрібною та функціональною. 

ЦНАП – об’єкт 

пріоритетної 

важливості

Наприкінці зустрічі пан Геннадій зупинився на недобуді по вулиці Театральній, який віднедавна перейшов у розпорядження міської влади. Мер зазначив, що за рівнем позитивних реформ Біла Церква традиційно перебуває на провідних позиціях у державі. Натомість місця, так би мовити, визрівання реформаторських потуг міських чиновників наразі нема. Тобто якесь є, але дуже вже невідповідне. Геннадій Анатолійович нагадав, що бідна, зруйнована війнами Грузія свого часу розпочинала реформи з того, що обмежила безпосереднє спілкування замовників та надавачів послуг, будь-яке, таким чином геть прибравши з економіки корупційну складову, будь-яку. 

Вищеозначений недобуд  має стати Центром надання адміністративних послуг Білої Церкви – тим самим місцем, яке унеможливить корупцію в місцевій політиці та економіці в будь-яких проявах. Крім того, після закінчення ремонтних робіт у будівлю переберуться всілякі муніципальні управління, що, безумовно, позитивно позначиться на роботі цих управлінь і прислужиться зручності рядових білоцерківців. 

Олександр Виговський