kopiika.com.ua

Війну зі сміттям розпочато! У всякому разі оголошено…

Переглядів: 330Коментарі: 0

Наприкінці минулого місяця, 30 жовтня 2018 року, відбулося офіційне оголошення  «священної війни» досі непереможним білоцерківським сміттєзвалищам. Ця непересічна подія сталася на засіданні виконавчого комітету Білоцерківської міської ради під головуванням заступника міського голови Валерія Гнатюка ( сам міський голова перебував у столиці на представленні високого чиновника КОДА).  

Крім Гнатюка, на засіданні були присутніми ще дев’ять діючих членів виконкому, відтак офіційний захід мав усі кворумні підстави розпочатися й пройти відповідно до чинного законодавства. На порядку денному постало шість питань нагального міського господарювання: два публічних, а ще чотири закритих і втаємничених, наче на Конклаві Римського католицизму. 

Два – які відкриті – стосувалися «оголошення війни» міському сміттю й термінової програми з організації та фінансування найближчої мобілізації, призову на військову службу за контрактом та на строкову військову службу в  Білій Церкві на 2019 рік.

 Ось на цих двох питаннях пропоную зосередитися нашим читачам. Перше з двох якраз стосувалося безкомпромісної боротьби  проти всіляких відходів людської життєдіяльності на користь екології, чистого повітря й родючої землі. Насправді в офіційному вигляді питання звучало не так красиво та романтично – «Про затвердження рішення комісії про результат конкурсу щодо визначення переможця конкурсу щодо виконання комплексу робіт з дегазації полігону твердих побутових відходів у місті Біла Церква». 

Трошки по суті. Виконавчий комітет розглянув Протокол засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу щодо переробки твердих відходів на міському сміттєзвалищі. Свої пропозиції подали три підприємства: 

ТОВ  «КЛІАР ЕНЕРДЖІ», ТОВ «БІОГАЗ ЕНЕРДЖІ», ТОВ «ЛНК». 

Заступник мера Гнатюк озвучив конкурсні критерії та муніципальні пріоритети в цьому змагальному процесі: найбільший відсоток із прибутку, яким бажали поділитися з містом вищеозначені фірмачі, прив’язка до Білої Церкви, попереднє резюме, наявність обладнання та запропонований термін реалізації проекту. За оцінкою конкурсних пропозицій, найбільшу кількість балів (99,4 зі 100) набрало Товариство з обмеженою відповідальністю «КЛІАР ЕНЕРДЖІ». Воно запропонувало найкращі умови щодо впровадження системи збору та утилізації біогазу на полігоні твердих побутових відходів у Білій Церкві, має необхідний  успішний досвід та «приписку» одної з філій у Білій Церкві. Крім того, готове поділитися 16,1% прибутку за спільну діяльність й упровадити необхідні дії для реалізації проекту протягом найкоротшого терміну – 3-9 місяців. 

Гнатюк повідомив, що самим потягнути такий проект було б вельми непросто для муніципалітету, десь під один мільйон зелених американських грошей. А так буде без капіталовкладень, без бізнесового ризику й, можливо, із 16,1% прибутку. Хоча для Білої Церкви прибуток наразі не головне.  Найважливішим є екологічний аспект, оскільки фірмачі за свій кошт проведуть дуже важливу дію – дегазацію, після чого можна сміливо братися за рекультивацію сплюндрованих земельних площ. 

Члени виконкому прослухали докладний екскурс у суть питання й прогнозовано та одностайно проголосували за затвердження Протоколу конкурсу, доручивши міському голові укласти тристоронній Договір про співпрацю з дегазації полігону твердих побутових відходів (затверджений рішенням міської ради 25.02.2018р.) з переможцем важливого конкурсу. До речі, за умовами конкурсу виконавець робіт мусить приступити до реалізації проекту в найкоротший термін – не більше року.

Біла Церква й військо – 

велика сила!

Під час засідання члени виконавчого комітету також схвалили проект рішення Білоцерківської міської ради «Про затвердження комплексної програми Білоцерківської міської ради з організації та фінансового забезпечення мобілізації, призову на військову службу за контрактом, призову на строкову військову службу та приписки до призовної дільниці громадян у місті Біла Церква на 2019 рік».

Тобто муніципальна влада зобов’язалася своєчасно провеcти приписки юнаків 2002 року народження до призов-ної дільниці Білоцерківського військового комісаріату, призов та відправку на строкову військову службу білоцерківців – контрактників та строковиків. 

Крім того, програма передбачає фінансування з міського бюджету всіх вищеозначених заходів. Тепер проект цього рішення виконкому буде винесено на розгляд майбутньої сесії міської ради.

Чотири питання 

«не про нашу честь»

Після одноголосного голосування щодо  мобілізаційного питання присутніх журналістів і не журналістів відправили дихати свіжим повітрям. Чотири наступних питання були «строго секретними», а всі ми – не були членами «Конклаву». Може, це й непогано: менше знаєш – ліпше спиш!

Олександр Виговський