kopiika.com.ua

«Вікно життя» відкрилось для малечі

Переглядів: 153Коментарі: 0

За три роки – перший випадок, коли в Білій Церкві щойно народжену дитинку «інкогніто» кладуть у це «Вікно життя»

Щойно народжена «добова» дитина вночі 20 червня опинилася у «Вікні життя», яке облаштували у 2016 році в торці Білоцерківського пологового будинку. Добре, що спрацювала спеціально обладнана сигналізація, повідомляючи, що на «Вікно життя» поклали маленьку дитину, – і спеціалісти миттєво почали займатися нею: дізнаватися, чи в  порядку всі органи життєдіяльності, чи немає небезпечних захворювань – як інфекційних, так і вродженої патології…

За словами головного лікаря пологового будинку Анатолія Бондаря, уночі до «Вікна життя» Білоцерківського пологового будинку потрапила абсолютно здорова дитина.
«…Приблизно о 3:30 спрацювала сигналізація «Вікна життя». Чергова акушерка забрала дитину – роздивилася, що лежить дівчинка. Дитинка доглянута, гарно вдягнена. У задовільному стані й без ніяких фізичних порушень. Аналізи в межах норми. За термінами народження їй  1-2 доби… Вага дитинки – 3 400 г. Довжина – 52 см».
За словами медиків, уже сповіщена соціальна служба, правоохоронні органи й дитина має певний час перебувати в Будинку малюка.
…Цікавим є той факт, що хоча «Вікно життя» діє вже з грудня 2016 року й чергові акушерки слідкують за ним, але за цей довгий термін це поки що перший випадок, коли дитинку кладуть у це «вікно». Медичні працівники схиляються й до версії, що дитину міг залишити не мешканець Білої Церкви, а людина з іншого населеного пункту, яка під’їхала на машині й підкинула маля. Адже система працює таким чином, що протягом 2-3 хвилин, як дитину у «вікні» залишають, спрацьовує сигналізація.
Представники юридичної сфери пояснюють, що для такої форми відмовлення від дитини, як «Вікно життя», це означає: імовірних батьків не мають переслідувати на законодавчому рівні. Для більшості мам (і загалом – мислячих людей) питання все ж таки залишається відкритим: чому мама може відмовитися від власного дитяти? Які ймовірні обставини можуть примусити її це зробити? Адже наразі не роки ХІІ-XIV століть, коли подібні випадки «відкритого вікна» також існували при монастирях, лікарнях. І в той час незаконно народжена дитина могла зламати життя й матері, і всій родині. 
Звичайно, можна досить довго міркувати з приводу стосунків у родині чи матеріальних умов, – і вряд чи знайдемо повну відповідь. Адже, скоріш за все, це – цілий комплекс причин, у тому числі неблагополучність родини. Тим не менш, головне – що в результаті роботи такого «Вікна життя» дитина через кілька годин після народження опиняється в руках фахівця. 
Тож сподіватимемося, що відтепер не буде таких страшних випадків, як смерть новонародженої дитини, або – коли її можуть тримати в непридатних місцях, на смітниках, а це, звичайно ж, приносить  велику шкоду маляті. І така форма, як «Вікно життя», стане цивілізованим і зворотнім способом прилаштувати дитину тимчасово чи назавжди. І при цьому – без явної шкоди здоров’ю та життю малюка.
Наталія Вереснева