kopiika.com.ua

Виконком: на сторожі здоров’я людини та природи

Переглядів: 37Коментарі: 0

«Дбати про наявність питної води – одне з першочергових наших завдань», – так прокоментував білоцерківський міський голова Геннадій Дикий одне з питань порядку денного засідання Білоцерківського виконкому, яке відбулося 9 липня. Зокрема, воно стосувалося змін у розпису бюджету міста (за рахунок субвенції з державного бюджету) – щодо здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності. 

Варто сказати, що суми зі збільшення дохідної частини загального фонду на 2019 рік прозвучали доволі суттєві – 10,6 млн грн. За словами керівника міського фінансового управління Світлани Терещук, фінансовий перерозподіл на даний період, серед іншого, стосується – виплат за рахунок субвенції з державного бюджету малозабезпеченим родинам, особам з інвалідністю. Також виплат тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; допомоги по догляду за особами з інвалідністю I чи II груп унаслідок психічного розладу (надання такої щомісячної компенсаційної виплати становить 
12 580 грн). 
Було також збільшено видатки щодо  відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років – «послуги муніципальної няні» – 82 тис грн. При цьому для надання допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних родинах, виплати становлять більше 
7 млн грн.
До речі, повертаючись до питання питної води: у червні фахівцями відповідної служби були проведені дослідження води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники із джерел дендропарку «Олександрія» - зокрема біля «Китайського місточка» (зліва за течією) та скульптури «Малий Лев». За результатами досліджень, вода за всіма показниками відповідала санітарним вимогам («Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»). 
Питання щодо звернень громадян за І півріччя поточного року підсумував у своєму звіті начальник управління освіти і науки Білоцерківської міськради Юрій Петрик. Він проінформував, що всього надійшло 43 індивідуальні та колективні звернення. Скарги становлять меншу частину (не більше 10%): переважно це були заяви та клопотання – зокрема щодо особливостей роботи закладів освіти. Надійшло кілька звернень на Урядову телефонну «гарячу лінію» – щодо пільги на харчування в школі; питання працевлаштування; кілька разів батьки піднімали питання про проблематику щеплення від кору. 
Спеціалісти управління освіти і науки також розглянули питання благодійних внесків у шкільному закладі; введення посади логопеда тощо. Були розглянуті звернення про забезпечення в дитячому садочку дієтичним харчуванням; про організацію індивідуального навчання. А щодо гострих питань, то серед іншого було акцентовано увагу на питання перевищення повноважень заступника директора закладу освіти. За необхідності, створювалися комісії для з’ясування фактів і обставин. 
Зокрема, до керівника зверталися мешканці з питанням про необхідність на період ремонтних робіт у дитячому садочку врахувати ситуацію, що кілька десятків дітей саме в цей період мають бути додатково «перерозподілено» на інші дитячі садочки, що знаходяться у відповідних мікрорайонах міста. Юрій Федорович тоді запевнив, що всі діти обов’язково будуть забезпечені місцями в працюючих садочках на період ремонту в основному дошкільному закладі.  
Члени Білоцерківського виконкому розглянули також питання про склад комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості. Питання наразі доволі актуальне. Адже, за словами міського голови під час засідання комітету, за останній час збільшилася кількість повалених та аварійних дерев – через загрозливі буревії на території регіону.
Окремі комісії (наприклад, спостережна комісія при міськ-
виконкомі) вимагають «перезавантаження», оновлення членів, адже за останній період відбулися зміни (звільнився керуючий справами БМР). Інші – потребують створення (комісії) для обстеження водопровідної та каналізаційної мереж (наприклад, будинку по 1-Піщаному провулку).
Актуальні питання, які стосуються здоров’я мешканців міста, під час засідання членів виконавчого комітету розглядалися саме в розрізі продовження процесів й у самій Білій Церкві. Зокрема, в.о. начальника управління охорони здоров’я міської ради Людмила Гадіяк, говорячи про План реформування цієї сфери, звернула увагу членів виконкому, що дані заходи впроваджуються в рамках реформування вторинної ланки медичної допомоги. 
Тож на запланованих засіданнях робочої групи для підготовки проекту «Концепції розвитку охорони здоров’я в місті Біла Церква» будуть розглянуті пропозиції керівників закладів охорони здоров’я щодо обсягу надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в комунальних некомерційних підприємствах міста. Пані Людмила поінформувала про особливості щодо ймовірного підписання договору з упровадження медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД». Вона відповіла на кілька важливих запитань щодо доцільності такого договору. Також закцентувала увагу на проведенні інвентаризації медичного обладнання, необхідності його оновлення. Крім того, необхідно розробити програми підтримки та порядок надання коштів на покриття витрат комунальних некомерційних підприємств міста, які не відшкодовуються Національною службою здоров’я України (це стосується спецпалат, скажімо, для лікування осіб, що перебувають у місцях обмеження волі тощо, також – обслуговування соціально незахищених верств населення). 
На рівні Міністерства охорони здоров’я України вирішується питання щодо розробки програми взаємодії електрон-них медичних систем; також вивчається питання, де саме зберігатимуться дані про пацієнтів: на єдиному сервері чи на серверах кожного медичного закладу. Складність ситуації в тому, що багато фірм тільки зараз розпочали працювати з модулями, які пропонуються в рамках реформ. Варто зауважити, що система вже працює в окремих містах Київщини (Бориспіль, Буча) та Черкаської й Запорізької областей. 
У результаті присутні члени виконкому підтримали голосуванням питання доповідача, проте акцентували на необхідності взаємодії цієї медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД» із системою Helsi.me, яка сьогодні вже обслуговує первинну ланку медицини.
Тим не менш, 12 липня, під час позачергового засідання виконкому, до цього важливого питання повернулися. За словами в.о. начальника управління охорони здоров’я міської ради Л. Гадіяк, після засідання виконкому 9 липня було проведено засідання робочої групи за участю керівників лікувальних закладів, під час якого було обговорено всі переваги та недоліки медичних інформаційних систем, які вже працюють у місті і які пропонуються для впровадження. 
Як з’ясувалося, упровадження програми «ЕКСІМЕД» вимагає особливого серверного обладнання, а також значних витрат часу, а термін для реформування закладів охорони здоров’я та підписання договорів із Національною службою охорони здоров’я закінчується 31 грудня 2019 року. Тому виконавчий комітет міста передбачив упровадження іншої медичної інформаційної системи – із визначенням послуг і товарів, які необхідно придбати в комунальні некомерційні підприємства міста, що надають вторинну амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу.
Наталія Вереснева