kopiika.com.ua

Виконком схвалив проекти рішень щодо ставок місцевих податків та зборів на 2019 рік

Переглядів: 554Коментарі: 0

Під час  засідання виконкому було схвалено ряд проектів міської ради щодо встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік:

- єдиного податку, транспортного податку та туристичного збору;

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- земельного податку.

Як зазначила заступник міського голови Інна Новогребельська, відповідно до Податкового кодексу міській  раді необхідно прийняти відповідні рішення  до 01 липня ц.р. на території Білої Церкви та до 15 липня  - їх оприлюднити.   Рішення також мають пройти процедуру регуляторного акту. 

Детально із проектами рішень можна ознайомитися на офіційному веб-сайті міської ради.

Наголосимо, що проект рішення «Про встановлення ставок єдиного податку, транспортного податку та туристичного збору в м. Білій Церкві на 2019 рік» передбачає  встановлення на території міста Біла Церква:

 -         єдиного податку, транспортного податку, туристичного збору, визначивши: платників податку; об’єкти оподаткування; базу оподаткування; ставки податку; податковий період; порядок обчислення податку; строки та порядок сплати податку; строки та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку.

У відповідності до Податкового Кодексу було запропоновано встановити такі ставки:

- єдиного податку

·       для І групи  пропонується 10 % від прожиткового мінімуму;

·       для ІІ групи – 20 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018р.

-транспортного податку (встановлюється по формулі, в залежності від вартості автомобіля та його пробігу).  Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

-туристичного збору. Ставка встановлюється у розмірі 1 % до бази справляння збору, визначеної пунктом 268.4 статті 268 Податкового кодексу України.

Проектом рішення «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в м. Білій Церкві на 2019 рік» буде запропоновано на розгляд сесії міської ради  ставку – 1,5% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018р.

Проект рішення «Про встановлення земельного податку в м. Білій Церкві на 2019 рік» встановлює ставки податків, з якими можна ознайомитися тут

Всі три проекти рішень розроблені відповідно до норм чинного законодавства України, прийнятих до нього підзаконних актів, розпоряджень Антимонопольного комітету та постанов Кабінету Міністрів України.

Варто наголосити, що у Білій Церкві 04 квітня  відбулася  зустріч з представниками бізнесу з питань затвердження податків та зборів на 2019 рік. У ході зустрічі були обговорені зміни в законодавстві,  які суттєво впливатимуть на діяльність підприємців, сплату ними місцевих податків і зборів, а саме які виникли з набранням чинності Закону України «Про державну  допомогу суб’єктам господарювання» і ряду нормативно-правових актів, прийнятих до нього. Детальніше - https://bc-rada.gov.ua/node/8619. 

Члени виконавчого комітету схвалити дані проекти рішень Білоцерківської міської ради, їх буде винесено на розгляд сесії. 

 Обговорення даних питань під час засідання виконавчого комітету  можна переглянути тут.