kopiika.com.ua

«Він добрий і не кусається!»

Переглядів: 49Коментарі: 0

– так часто запевняють господарі, вигулюючи без намордника та повідка собак, які вирішують або обгавкати, або облизати перехожого. Останній зазвичай від такого «знайомства» зовсім не в захваті. І добре, якщо в подібних випадках обходиться без ексцесів. А якщо собака таки вкусив? Як діяти тому, хто постраждав? 

 

Зауважте, що відповідальність за поведінку та дії чотирилапого несе його господар.

 

Відповідно до частини 4 статті 12 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.


Важливо! У випадку спричинення тілесних ушкоджень собакою чи іншою твариною постраждалий може розраховувати на відшкодування матеріальної шкоди, а саме:
– спричиненої майну – взуттю, одягу тощо (стаття 22 «Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди» Цивільного кодексу України);
– спричиненої здоров’ю – витрати на лікування, протезування, санаторно-курортне лікування, щеплення тощо (статті 1195-1199 Цивільного кодексу України).
Також постраждала особа може розраховувати на відшкодування моральної шкоди (ст. 23 «Відшкодування моральної шкоди», ст. 1167 «Підстави відповідальності за завдану моральну шкоду», ст. 1168 «Відшкодування моральної шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи» Цивільного кодексу України).
Звертаємо увагу, що вимагати відшкодувати завдану шкоду можна в добровільному та в судовому порядку.
У випадку, якщо господар собаки відмовляється добровільно відшкодувати вартість пошкодженого одягу, взуття, речей, так само як і витрат на лікування чи компенсації моральної шкоди, – можна звертатися до суду. Однак пам’ятайте, що судовий процес не гарантує компенсацію шкоди, адже постраждалому належить довести: факт нападу собаки саме цього господаря, спричинення шкоди твариною, звернення до лікаря щодо укусів, вартість пошкодженого майна й підтвердження витрат на лікування чи обґрунтування моральної шкоди.
— Ольга Настіна, ГО «Правова єдність»

Безкоштовну юридичну консультацію
можна отримати за адресою
вул. Леваневського, 55
(приміщення філії бібліотеки №8).
У публікації частково використана інформація із сайта Громадської спілки «Мережа правового розвитку» https://ldn.org.ua/consultations/
scho-robyty-yakscho-na-vas-napav-chuzhyj-sobaka/