kopiika.com.ua

Вогняна гра на крижаній арені

Переглядів: 116Коментарі: 0

У перипетіях футбольних протистоянь ми якось забули, що в Україні стартував черговий чемпіонат України з хокею. Повірте, за рівнем  насиченості він не поступається футбольній епопеї. Для нас, білоцерківців,  хокей тим паче цікавий, тому що на провідних позиціях у чемпіонаті значиться наш міський клуб «Білий Барс». 

Отож 4 жовтня відбувся 6 тур УХЛ, де «Білий Барс» приймав на своїй арені київських «Крижаних Вовків». 

На підтримку «барсенят» завітало близько 200 містян. У першому період «Барси» взяли  ініціативу до рук і вже на 4-й хвилині забили першу шайбу у ворота суперника. На 7-й хвилині білоцерківці подвоїли рахунок. 

Другий період подарував голепад і, урешті, закінчився з рахунком 3:3. Третій період не приніс переможного рахунку жодній із команд, відтак 5 додаткових хвилин овертайму – додаткового часу, надій та сподівань. На превеликий жаль для киян, того вечора фортуна посміхнулася білоцерківцям. Переможну шайбу закинув капітан «Білого Барса» Євген Тимченко - 5:4 на користь наших.

Після закінчення гри пощастило отримати коротесеньке інтерв’ю з тренером «барсиків» Олександром Бобкіним. Сам він, до речі, уперше потрапив на хокей у дитинстві, шестирічним хлопчиком. Подивився уславлений «Сокіл» у київському Палаці спорту й захворів цим видом спорту, залишившись у ньому по сьогоднішній день. «Білий Барс» – перша  команда в тренерській кар’єрі Бобкіна. 

- Пане Олександре, чому у вас гравці такого молодого віку?

- Наші хлопці в основному мають від 16 до 20 років. Ми свідомо зробили ставку на молодь. Навчаємо та допомагаємо вчорашнім юніорам підійматися по сходинках спортивної кар’єри. Намагаємося дати їм практику, перший досвід гри на профрівні, щоб далі самі вирішували свою спортивну долю.  

- Як справляєтесь із молодими?

- Допомагають більш досвідчені гравці. Такі мають бути в команді. У нашому випадку це капітан Євгеній Тимченко, якому 22 роки, Павло Таран та Максим Ядловський, яким, відповідно, 26 та 21 рік. Тобто є три людини – капітан і два асистенти, – які дисциплінують молодь. Вони для інших – беззаперечні  авторитети.

- Як часто тренується команда «Білий Барс»?

- Щодня, без вихідних. Тренування відбуваються на рідній арені. Якщо гравці дуже втомлені, то після гри можемо дозволити собі вихідний, у понеділок. Сезон розпочинається в серпні й закінчується в травні. Відтак, улітку відпочиваємо два місяці.  

- На превеликий жаль, наші українські хокеїсти почасти їдуть за кордон виступати за іноземні клуби. Коли так до нас почнуть їздити?

- Коли буде стабільність у державі, коли держава буде підтримувати та допомагати. Тоді будуть сильні дитячі спортшколи, сильний чемпіонат та сильні власні вихованці. На жаль, зараз в Україні хокей не розвивається як належить. Напевно, треба зачекати...

Анела Олексова