kopiika.com.ua

«Всеношна» для українських кіноманів

Переглядів: 249Коментарі: 0

Захід під назвою «Відкрита ніч» – дуже  просунутий і вже традиційний, на кшталт міжнародного флеш-мобу «Ніч у музеї». 

Кінофестиваль «Відкрита ніч» народився ще в червні 1997 року як огляд найцікавіших здобутків саме українського кіно. На сьогодні є своєрідною лабораторією з перевірки нових ідей для вітчизняних кінематографістів та пошуку молодих талантів, які можуть і повинні стати новими обличчями українського та світового кіно. 

Фестиваль «Відкрита ніч» проходить під девізом: «Ми. Для нас. Про себе». Феномен фестивалю в  першу чергу в тому, що він дав квиток у професію багатьом відомим українським кінематографістам. У певний час свої студентські чи дебютні роботи тут показували Марина Врода, Валентин Васянович, Роман Бондарчук, Тарас Ткаченко, Олесь Санін, Дмитро Сухолиткий-Собчук та багато інших.  

У 2018 році «Відкрита ніч. Дубль 2» пройшла в ніч із 30 червня на 1 липня. Основним майданчиком фестивалю став Арт-причал у Києві, а паралельні покази та трансляції пройшли в більш ніж 70-ти локаціях по Україні та за кордоном: у двох німецьких містах, в ОАЕ та Португалії. У Білій Церкві для нічного перегляду перспективних напрацювань українських митців обрано Творчий простір «Добро». 

Під час фестивалю діяло sms-голосування за визначення переможця глядацьких симпатій. До фестивального конкурсу ввійшли ігрові фільми, документалки, анімаційне кіно, позаконкурсні стрічки й спеціальна програма на підтримку Олега Сенцова та українських політв’язнів. Усього більше сорока якісних сучасних робіт кінематографістів 

Про цьогорічних переможців дізнаємося невдовзі, а щодо білоцерківської локації, то, напевно, можна нарікнути хіба що не невелику кількість посадкових місць у залі. До речі, фестиваль безкоштовний для глядачів. Це принципова усвідомлена позиція організаторів – не заробити, а показати та популяризувати.

Олександр Виговський