kopiika.com.ua

Захоплення «України»

Переглядів: 430Коментарі: 0

Тиждень тому Україну розбурхали скандальною новиною, буцімто на «Україну» вчинено «наїзд». На університет «Україна», що функціонує в державі  з 1999 року під «омофором» Київської міської ради, а в 2007-му акредитований за четвертим рівнем, скоєно акт брутальної несправедливості – захоплено частину університетських будівель з усіма похідними.  

Професорсько-викладацький склад, працівники та студенти Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» в контексті вищесказаного звернулися до Президента, Прем'єра та спікера парламенту по захист від незаконного захоплення своїх приміщень. Ось текст: «Увечері 7 серпня група «тітушок», яких підвезли чотирма автобусами, по-бандитському грубо захопила приміщення й заблокувала роботу трьох корпусів». 

В «Україні» нагадали, що в червні 2008 року взяли кредит розміром 97 млн грн на створення сучасної матеріально-технічної бази в ліквідованому два роки тому банку «Хрещатик». Наразі виплачено по тому кредиту понад 150 млн грн. На відкритих торгах із продажу активів банку цей лот придбало ТОВ «ФК «Фактор Плюс». 

У виші стверджують, що це відбулося з порушенням законодавства. Згодом Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Фонду гарантування вкладів від 6 липня 2017 року в частині затвердження умов продажу активів банку «Хрещатик» і зобов'язав ФГВФО скасувати результати торгів від 29 серпня 2017 року. Наразі цю справу все ще розглядають у Верховному Суді України. В університеті зазначають, що його приміщенням на вулиці Львівській намагаються незаконно заволодіти, не дочекавшись остаточного рішення суду.

«Тому ми звертаємося до вас, голов-них посадових осіб держави, з вимогою втрутитися у вирішення цього інциденту і сприяти притягненню винуватців до відповідальності», – ідеться  у зверненні колективу університету 

«Україна».

Чи зачіпає «катавасія» 

Білоцерківську філію?

Нагадаємо, що в нашому місті доволі давно функціонує Білоцерківський інститут економіки і  управління в системі університету «Україна». За коротким роз’ясненням з приводу гострої ситуації ми звернулися до викладача інституту Інни Романченко.

- Що, на вашу думку, відбувається? Хто стоїть за цим захопленням? Чи зачепила історія ваш інститут та в що це може, урешті-решт, вилитись?

- Ситуація складна й незрозуміла. Наш інститут в Білій Церкві працює у звичному режимі. Проблема в тому, що в центральному корпусі, який захопили рейдери в Києві, були кабінети президента університету, бухгалтерії,  приймальної комісії тощо. Відповідно, усі бази даних – техніка, документи, готівка, рахунки – усе опинилося в руках захоплювачів. Наше керівництво обливають брудом. На мітинги, організовані університетським активом, «сильні світу цього» не з’являються. Щовечора попередню групу рейдерів змінює інша. Натомість поліція стоїть поруч і ніяким чином не втручається.  Проблема в тому, що відсутня правова оцінка того, що відбувається. Усі інституції мовчать. У  свій час університет заклав той корпус під заставу за кредит на будівництво двох інших корпусів у банку «Хрещатик». Банк благополучно вмер кілька років тому. Питання з боргами вирішувалося на інших рівнях. Навряд чи таке захоплення можливе без згоди й при бездіяльності деяких відповідальних посадовців. Мотивація їхніх дій не відповідає  дійсності…

Зі свого боку, зауважимо, якщо університет «Україна» припинить своє існування, це стане великим мінусом нашого часу, адже  одним із головних завдань університету було і є  надання освітянських послуг особам з інвалідністю, студентам із малозабезпечених сімей та сиротам.

Олександр Виговський