kopiika.com.ua

Закон — не дрючок: через коліно не поламаєш

Переглядів: 289Коментарі: 0

На пленарному засіданні позачергової 81 сесії Білоцерківської міської ради VII скликання 17 жовтня, крім головуючого – очільника міста Г. Дикого – і секретаря міськради В. Кошеля, були присутні «аж»… троє депутатів. Усі інші місцеві обранці, які нещодавно так затято домагалися ухвалення незаконного проекту рішень про створення наглядових рад при кожній установі комунальної власності та позбавлення міського голови права призначати й звільняти з посади керівників комунальних підприємств, вочевидь, схаменулися. І, щоби не позичати в Сірка очі та не соромитися публічно, просто не з’явилися на засідання. 

Нагадаємо, що, відповідно до статті №59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядженням міського голови було призупинено дію даних рішень на 78 сесії Білоцерківської міської ради. І, згідно з чинним законодавством, у 15-денний термін, який спливав саме 17 жовтня, вони знову були винесені на повторне голосування.
Як пояснив міський голова Г. Дикий, юридичне управління надало відповідні зауваження щодо обох цих рішень. Зокрема, порядок призначення та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, установ, організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Біла Церква, має регулюватися законом «Про місцеве самоврядування в Україні». А за ним чітко прописано, що ці повноваження належать винятково міському голові й аж ніяк не депутатському корпусу. Й оскільки цей закон є спеціальним відносно інших актів законодавства, саме його норми мають застосовуватися. 
При прийнятті рішення про створення наглядових рад та затвердження Положення про наглядову раду комунального підприємства, юристи констатували порушення процедури, прописаної регламентом Білоцерківської міської ради. Адже закон визначає, що створення наглядових рад може бути здійснено відповідно до Порядку, а не до Положення. Тобто спершу треба було затверджувати Порядок про наглядову раду й лише тоді – ухвалювати проект про її створення.
Тож у підсумку обидва ці рішення не набули чинності. Долати вето міського голови депутатський корпус бажання не виявив. І хоча 81 сесія фактично не відбулася, уже сам результат призначення її засідання виявився вагомим: місцеве самоврядування в Білій Церкві й надалі здійснюватиметься згідно із законом, а не з примх депутатів та їхніх посягань на додаткові повноваження. 
— Олена Литвинова