kopiika.com.ua

«Зелена мобілізація» в Білій Церкві!

Переглядів: 149Коментарі: 0

«Екологічно відповідальне місто» Біла Церква: саме тут уперше серед інших українських міст запрацює система смарт-управління зеленими насадженнями.

Нещодавня презентація порталу відкритих даних «Smart Green БЦ» -  green.softpro.ua -  продемонструвала, що Біла Церква прагне жити екологічно. Еко-логічно. І це логічно. Адже від озеленення міста залежить здоров’я його мешканців. 

Як проект вплине на життя білоцерківців? Як користуватися запропонованим порталом? Чи можуть взяти активну участь пересічні мешканці Білої Церкви? На ці та багато інших запитань відповідали модератори презентації протягом заходу, що відбувся 16 жовтня в Київській обласній торгово-промисловій палаті. У залі були присутні представники департаменту ЖКГ міста, старшокласники, студенти профільних спеціальностей, зокрема БНАУ, представники кількох ОСББ, Центру науково-технічної та натуралістичної творчості, небайдужі громадяни.
 
«Smart Green БЦ» як проект було розроблено в рамках програми «SMART City» за підтримки представництва Фонду Фрідріха Науманна «За Свободу» в Україні та Білорусі. Він розрахований на три роки, і робота наразі зроблена немаленька, адже створений функціонал порталу 
green.softpro.ua вже готовий до діяльності: кожен соціально відповідальний громадянин може заходити на сайт і наповнювати його даними про наявні дерева в місті, написати заявки про аварійні дерева, вносити пропозиції та меценатську допомогу. 
 
Представниця Фонду Фрідріха Науманна «За Свободу» Ольга Омельчук подякувала за плідну співпрацю, передала білоцерківцям символічний знак того, що саме Біла Церква буде першим містом в Україні, у якому запрацювала інтерактивна система управління зеленими насадженнями.
Про важливість заходу говорить і те, що на ньому був присутнім білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, який зробив акцент на важливості й актуальності цього екологічного проекту: «Під час реалізації проекту важливо враховувати всі фактори: які саме й де мають бути посаджені дерева; які трава, кущі, квіти. Тому що завтра ми маємо обслуговувати ці насадження... Ось, скажімо, близько 50 років тому, коли наше місто дуже швидко розвивалося, було допущено помилки у висадженні тополь, аварійно небезпечних дерев. Розростаючись, вони руйнують пішохідні та автомобільні дороги… 
 
Тож ця нова екологічна ініціатива прекрасна; я впевнений, що вона дасть свій результат. Програма сталого озеленення міста обов’язково буде. І Біла Церква високо триматиме планку екологічного міста!»
 
Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства БМР, начальник управління благоустрою та екології депар-таменту Альона Колотницька роз-повіла про практичні плани та стратегію проекту. Зокрема, про користування спеціально створеним порталом як інструментом для інвентаризації, обліку, моніторингу, контролю та розвитку зелених насаджень у місті. Але було акцентовано на тому, що зробити такий обсяг робіт кільком працівникам департаменту ЖКГ за короткий термін нереально. Тому варто запросити до спільної діяльності білоцерківців. 
 
Свідомі громадяни зможуть грамотно та коректно вносити дані про наявність дерев на сайт. Для цього потрібно особисто зареєструватися на порталі, ознайомитися з пунктами користування цим корисним електронним інструментом, виконувати необхідні умови користування. 
 
Спеціалісти департаменту ЖКГ озвучили статистичні цифри досліджень (було опитано більше 1000 білоцерківців), згідно з якими 60% мешканців вважають «зелені» питання Білої Церкви найбільш важливими для міста. Тож, це абсолютно співпадає з метою проекту – відновити зелений фонд Білої Церкви. Зокрема, Альона Колотницька наголосила, що на кожному житловому масиві мають бути сквери й невеличкі парки – як приклад, сквер на масиві Таращанському. 
 
За попередній період на набережній річки Рось було проведено майстер-клас «Як правильно висаджувати сосни» (до речі, втрати висаджених сосен становлять допустимі 10%). Також замість застарілих дерев було висаджено 23 платани, про які пані Альона зауважила, звернувшись до шкільної та студентської молоді, яка сиділа в залі: «Через 50 років ви маєте їх замінити відповідним матеріалом – платанами або іншими деревами. Клімат у нас за чверть століття доволі різко змінився – усі, певно, відчувають потепління. Тому на сьогодні платан актуальний. 
 
Що буде через наступні півстоліття – час покаже… Але тоді місто безпомилково зможе планувати, скільки коштів закладати на озеленення. Такий проект потрібний як підґрунтя для фінансування в цій сфері». 
 
Тож за допомогою гаджетів на порталі можна залишати фотографії дерев, які, на думку користувачів, є аварійними. І згодом спеціалісти зможуть визначити, наскільки є необхідність у лікуванні чи зрізанні насаджень. Автоматизація більшості кроків зменшує «паперову» роботу й полегшує загальний процес (у тому числі, аналітичний).
 
Отже, наостанок була проведена практична частина: більшість присутніх змогла «поюзать» створений сайт, тобто зайти, зареєструватися та поставити окремі запитання творцям сайта. Домовилися навіть, що ті, хто навчиться користуватися, зможуть, у свою чергу, навчити колег, однокурсників, а також проінформувати широкі верстви населення про такий портал і про можливість брати участь у процесі озеленення міста. 
 
Креативна молодь та активні білоцерківці, шановні волонтери, долучайтеся до проекту «Smart Green БЦ»!
 
—Наталія Вереснева