kopiika.com.ua

Зміни в армії формують майбутнє України

Переглядів: 104Коментарі: 0
Житлове питання військовослужбовців, звичайно, завжди важливе як для рядового, так і для офіцерського складу. Як відомо, у Білій Церкві зараз готуються для здачі три будинки казарменого типу. А один будинок із чотирьох, зведених уже наприкінці січня, було відкрито для заселення, були підключені комунікації, тож військовослужбовці-контрактники, яких 23-25 січня зустрічала Біла Церква, мали змогу одразу заселитися. Більш того, на готовність цих гуртожитків приїхав подивитися сам Президент Петро Порошенко. А тепер із цими гуртожитками ознайомимося й ми.
Тож організовуємо невеличку екскурсію по гуртожитках, що розташовані на 7-му військовому майданчику в Білій Церкві. Підходимо до цих казарм покращеного типу: добудовуються три акуратних двоповерхових будинки. Один із цих чотирьох гуртожитків – уже готовий для проживання в ньому особового складу, і ми заходимо ознайомитися з умовами.
На першому поверсі нас зустрічає черговий казарми поліпшеного типу, пояснюючи, що наразі військовослужбовців у приміщеннях дуже мало.
Дійсно, у гуртожитку для рядового складу в  ці дні було не дуже багато військовослужбовців, адже вони саме повертаються з відпусток.
Проходимо широкими коридорами: шикування можна проводити, місця на взвод точно вистачить. 
Оглядаємо першу ж кімнату – одну з двох у блоці. Тут не просто чисто й охайно – у кімнаті світлі меблі надають їй, можна навіть сказати, певного стильного вигляду! У блоці є дві кімнати по 5 ліжок. Біля кожного ліжка – шафка (з речами) та полички для особистих речей, поряд – по парі розеток (наприклад, для зарядки гаджетів), у кімнаті – електрочайник на столі. Тож на 10-х мешканців у блоці – три туалети, душ, кілька умивальників. У коридорчику між кімнатами блоку
стоїть холодильник. 
Варто додати, що все обладнання (від світильників на стелях – до індукційних плит на кухнях) – нове й сучасне.
На другому поверсі в кімнаті бачимо пані Марію, яка третій рік служить в армії на контрактних умовах. Наразі після прибуття із зони ООС на точку розташування 72-ї бригади вже вийшла з відпустки й прибула в казарму. Ось зараз розкладає речі, ознайомлюється з умовами. Пані Марії, у  принципі, усе подобається: «Зручно. Правда, схоже на лялькове (у порівнянні з казармою, у якій жили раніше, де були двоповерхові ліжка). Проте все необхідне – поряд. Ураховані гігієнічні потреби. Є функціонуюча кухня поряд з нашим блоком – пізніше обов’язково  будемо там готувати. Поки приглядаємося до умов, тож їмо – у піцерії (сміється, – авт.). Як будемо приходити з навчань на полігоні, тоді вже й готуватимемо на кухні».
Усі кімнати мають міцні двері, ба, навіть більше: у коридор із кожного блоку направлене вічко для огляду. 
Продовжуємо екскурсію по гуртожитку: далі – побутова кімната, у якій три пральні машинки, є навіть машини-сушарки (адже якщо прати верхній формений одяг, то він,  викручений руками, буде сушитися надто довго!). Ось, наприклад, коли нещодавно хлопці приїхали під час ротаційних процесів із зони ООС, то вони, звичайно, приймали душ та прали свій одяг.
На світлій кухні (по одній на поверсі) – сучасне обладнання: індукційна плита з «витяжкою», духова шафа, горяча вода (бойлери), яскраве освітлення. Далеко не в  усіх удома може бути таке обладнання! 
У гуртожитку тепло, усі комунікації працюють. Черговий, старший солдат Валерій, продемонстрував нам навіть  систему оповіщення: репродуктори знаходяться в усіх кімнатах, їдальні, коридорах, отже сигнал тривоги, пожежі чи то команду шикування або якесь оголошення по гуртожитку пропустити буде неможливо.
На другому поверсі знаходиться кімната для відпочинку – тут зручно, наче вдома: телевізор, м’які диванчики, столик. На стінах уже зараз висить кілька фото із зони АТО (зі Світлодарської дуги) – певно, це єдине, що нагадує зараз про те, що житло для діючих військових. Загалом, будинок у цілому нагадує хороший студентський гуртожиток, а не казарму. 
Про плани щодо майбутніх гуртожитків для рядового та офіцерського складу коротко пояснює офіцер прес-служби 72-ї Окремої механізованої бригади Роман Чоп:
«Як відомо, гуртожитки будуються в рамках всеукраїнського проекту «#184 общаги». Кожен із гуртожитків розрахований  на 125 осіб. А готуються в найближчі місяці – ще три гуртожитки. Там залишилися внутрішні роботи, комунікації. Цей гуртожиток, як бачите, уже зданий в експлуатацію. Житло призначене для рядового складу бригади (солдатів, старших солдатів). У планах – побудувати житло для голов-
них сержантів взводів, рот, батальйонів. Також у перспективі – планується будувати житло для офіцерів, для одружених – гуртожитки сімейного типу».
На поверсі гуртожитку ми поспілкувалися з командиром мотопіхотного батальйону, який підкреслив, що зводити житло для військово-службовців – це дуже важливо: «Коли особовий склад у побуті захищений і не турбується про побутові проблеми, тоді він повністю думає, як краще виконати військове завдання. Це логічно. Ми раді, що Міноборони України сьогодні виділяє кошти на вирішення такої проблеми. Чим більше буде забезпечений необхідним особовий склад та його родини, тим більше людей прийде служити на контрактну службу. 
Зараз тут зведені гуртожитки для рядових. Але не маємо забувати про офіцерів – у планах командування є зведення житла й для них. Тож коли ми покращуємо умови військовослужбовцям контрактної служби, сприяємо новому набору контрактників – значить, зміцнюються наші Збройні сили».
Треба сказати, що в цей же період на території 5-го майданчика суттєво змінила вигляд їдальня: тепер тут зробили сучасний ремонт, забезпечили сучасним обладнанням для всіх процесів приготування та зберігання їжі. 
За словами начальника їдальні Оксани Банковської, досить приємно працювати в  такому залі: «Дійсно, ремонт гарний. Прекрасний світлий зал, нові меблі. Одночасно їдальня може обслуговувати 300 чоловік. Нове обладнання в основному італійське, включаючи плити, посудомийну машину тощо. Скажу, що таке обладнання не в усіх ресторанах є в наявності! Усі ці зміни надихають, піднімають настрій, тож хочеться приходити й із великим задоволенням годувати наших захисників». 
Щодо калорійності, то пані Оксана запевнила, що оскільки з осені минулого року вони змінили систему замовлення (відтепер – «за каталогом»), то тепер можна замовляти більший спектр продуктів, а це набагато зручніше. На запитання, яка ж у військовослужбовців улюблена страва, пані Оксана спочатку не знала, що й казати, адже військові поряд говорили, що все дуже смачно, але тут вона згадала: «А ось учора на обід була піца! І дуже всі були раді!.. А сьогодні: суп-харчо, м’ясо, тушковане із чорносливом, гречка, салат, фруктовий сік». Для здоров’я на підносах – порізана цибуля.
Як підкреслює прес-офіцер 72-ї бригади Роман Чоп, за останні кілька років зміни в армії в позитивний бік дуже відчутні:
«Навіть з того, що ми сьогодні бачимо, можна реально впевнитися, що армія змінюється – і на краще. Це й житлові питання, і підвищення заробітної плати, введення нової системи харчування (за каталогом). Тож ми запрошуємо приєднатися до нас, до Чорних запорожців, до 72-ї бригади, – хто бажає служити на контракті. 
Інформація за телефоном з питань підписання контракту: 
093 371 60 43».
Дійсно, приємно, що умови для військовослужбовців стають набагато кращими. Це наближає не лише армію, але й усю Україну – до підвищення рівня цивілізації, до підвищення розвитку
країни. 
Наталія Вереснева