kopiika.com.ua

Звітування міського голови – розпочато

Переглядів: 91Коментарі: 0

Розпочалася серія зустрічей міського голови Геннадія Дикого в рамках його звітування перед громадою про виконану роботу за  звітний період.

Згідно із затвердженим у минулому році Статутом міста, відтепер це відбуватиметься двічі на рік: до 30 жовтня і до 30 квітня міський голова мусить надати звітну інформацію за півріччя. Оскільки в цьому році такий звіт відбувся вперше, – звітував Геннадій Анатолійович за вісім місяців 2018 року. 

Перша зустріч була проведена 8 жовтня у  великій залі міської ради з підприємцями, адже вони та люди, яким вони надають робочі місця, і є основними наповнювачами бюджету Білої Церкви.

Під час зустрічі можна було дізнатися про основні шляхи наповнення міської скарбниці. Так майже 59% надходжень у бюджет становлять податки на доходи фізичних осіб, а  близько 18% – сплата єдиного податку місцевими підприємцями. 

А от витрачають найбільше на освітню галузь міста – 53,5% загальних витрат. Воно й не дивно: Біла Церква має 24 школи й 36 дошкільних навчальних закладів. У нашому місті (на відміну від більшості міст України) відсутня проблема черг до дитячих садочків. 

На другому місці видатки на охорону здоров’я – 32,3%. Загалом на соціально-культурну сферу Білої Церкви було витрачено більш ніж 617 млн грн.

Міський голова також розповів про корисні нововведення щодо розподілу, витрат і залучення коштів. У місті цього року  повноцінно функціонували програми «Прозорро. Продажі» (на аукціоні було продано старе приміщення за ціною на третину більшою від початкової). А завдяки «Прозорро. Закупівлі» міський бюджет зекономив понад 20 мільйонів гривень на проведенні різноманітних робіт.

Відповідно до підписаного Меморандуму із центром політичних студій і аналітики «Ейдос», місто впровадило систему «Візуалізація міського бюджету». Тепер для того щоб дізнатися про витрати коштів з міської скарбниці, не потрібно надавати безліч запитів, а досить відвідати сторінку в інтернеті, де відбувається постійне оновлення інформації, і кожен бажаючий може дізнатися, куди витратили бюджетні кошти виконком та комунальні підприємства.

У цьому році також було замовлено важливий рейтинг інвестиційної привабливості, і згідно з цим рейтингом Біла Церква має значні перспективи для розвитку. Відповідно до деяких з них, ми випереджаємо навіть великі обласні центри, як-от у рейтингу прозорості інвестиційної сфери. Усе це надає гучний сигнал інвесторам – ми відкриті й прозорі для співпраці!

До речі, рейтинги впливають також на співпрацю з міжнародними кредитними організаціями та допомагають залучати гранти, як-от НЕФКО.  Залучення коштів НЕФКО дало можливість замінити понад дві з половиною тисячі старих і неекономних світильників у місті на нові енергозберігаючі.

Також на зустрічі було зроблено акценти на підготовку до опалювального сезону. Понад 8000 метрів труб замінено на попередньо ізольовані. Це дозволить стримувати ріст тарифів на опалення для мешканців, оскільки загальновідомо, що найбільші втрати теплоносія відбуваються якраз через труби теплоцентралі.

Розповів Геннадій Анатолійович і про реформи в медицині, а саме, що понад  50 відсотків жителів уже уклали договори із сімейними лікарями. Але варто мешканцям проявити трохи більше ентузіазму, адже цього року ще дві сучасно обладнані й відремонтовані амбулаторії відкрили свої двері для пацієнтів на місцях. 

Біла Церква прагне доступної медицини не лише в плані безоплатності, але й у плані близькості до пацієнта територіально. Тож сподіваймося, що проїзд в амбулаторії на інший кінець міста вже в минулому й усю необхідну первинну медичну допомогу ми зможемо отримати безпосередньо у своєму районі, не витрачаючи ні часу, ні коштів на неблизьку дорогу. 

Розповів міський голова про виконані ремонти й благоустрій, про новий Територіальний центр та якісні зміни в транспортній сфері, про екологію й  проведення святкових заходів у місті. 

Підсумовуючи сказане на зустрічі, можна зробити висновок, що основна мета всієї роботи – це створити місто комфортним для проживання. Багате й таке, де є все необхідне для затишного життя цілої родини. Благоустрій, садочки, школи, амбулаторії, транспорт, алеї, місця для відпочинку – усе це повинно бути в Білій Церкві. Адже лише за цієї умови не буде проблем з виїздом молоді на заробітки, тоді й підприємці матимуть гарних професійних працівників, а місто розквітатиме й надалі.